Dani biologije na FPMOZ-u


12. veljače u ranim jutarnjim satima s autobusnog kolodvora u Tomislavgradu naši učenici krenuli su u posjet Fakultetu prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru povodom obilježavanja dana rođenja Charlesa Darwina i edukativnih radionica na temu evolucije za učenike srednjih škola.
Po dolasku dobrodošlicu su nam poželjeli studenti među kojima su i bivši učenici naše škole Branimir Ećimović i Andrias Bartulić. Kako bi učenicima približili teoriju evolucije i pobudili zanimanje za znanost organizirane su 4 radionice:The Big Bang theory, Postanak vrsta, Putovanje u prošlost i posjet našim precima te Postanak kontinenata. U sklopu manifestacije kratko predavanje održao je prof.dr.sc. Mladen Krajačić kojemu je nazočilo 450 učenika iz različitih srednjih škola. Nakon vrlo edukativnog predavanja uputili smo se do trgovačkog centra Mepas Mall, gdje su se naši učenici okrijepili, a ostatak vremena ispunili kratkim shoppingom. U Tomislavgrad smo se vratili u popodnevnim satima. Naše putovanje s ukupno 46 učenika predvodile su prof. Mara Baćak i prof. Slavka Bradarić. Svakako zanimljivo i vrlo edukativno iskustvo koje treba ponoviti! Bilo bi dobro da se organizira još ovakvih edukativnih putovanja za učenike.

 

Response code is 404