Radna akcija na Dan planeta Zemlje


Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tijekom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru, na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga, usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja. Obilježava se 22. travnja u više od 150 zemalja širom svijeta.
Namjera je ljude širom svijeta podsjetiti u kakvom je stanju priroda planete na kojoj živimo, kao i da se stanovništvu ukaže na probleme ekosustava, na zagađenje naseljenih mjesta i na to kako poboljšati kvalitetu životne sredine. (Wikipedia)
U skladu s tim, tog dana su i učenici naše škole proveli akciju čišćenja. Radna akcija je trajala 2 sata, a učenici su čistili okoliš oko škole, površine po gradu i izvan grada (izletište Seget, područje do Doma zdravlja, crkve i groblja Karaula, obilaznicu od Blažuja do rotora, prometnice prema Letki, Sarajlijama, Oplećanima, Bobari).
Veseli nas što smo i mi svojim skromnim djelom uljepšali našu zajedničku domovinu.

Response code is 404