Uskrs i humanost gimnazijalaca


Veliki tjedan, vrijeme Isusove muke, i Uskrs, najveći kršćanski blagdan, posebno je vrijeme za svakog od nas.
11.4. 2017. pedagogica i  učenice četvrtih razreda Gimnazije Marka Marulića posjetile su starački dom i štićenicima doma čestitale Uskrs i podijelile uskrsna jaja i cvjetove. Štićenici doma bili su sretni. Šteta što je bilo malo vremena za druženje. Učenice su obećale da će ponovo doći a da sada žure na autobuse. Vrijeme druženja prošlo je u trenu.
12.4. 217. godine učenice drugih razreda Gimnazije Marka Marulića s pedagogicom i s profesoricom hrvatskog jezika Šimom Majić posjetile su Centar za djecu i mlade s poteškoćama u razvoju Nova nada i djeci također podijelile uskrsna jaja i slatkiše. Zajedno smo sudjelovali u njihovoj radionici i pakirali konfete koji oni izrađuju za mladence. Atmosfera je bila vesela i puna pjesme i topline.
Svaki susret i najmanji  dar ako je od srca, prođe u tren ali se dugo pamti.