Glazbeno-scenska večer i izložba likovnih radova


Iako su ih domaći portali već nahvalili, moramo, naravno, i mi. Jer oni su ipak naši! 😍
Malo kasnimo, ali trebalo je pustiti da se slegnu emocije i da naši fotografi Petar i Ivan Zrinušić pripreme fotografije.

Naša 44. generacija maturanta uspješno nas je u petak, 13. travnja, počastila glazbeno-scenskom izvedbom i izložbom likovnih radova.
Ivan Stanić i Anđela Šarac kao pravi profesionalci, samouvjereno i opušteno, vodili su nas kroz program, a pjevači Ivana Sučić, Petar Baković, Kristina Radoš i Ivan Čamber uljepšali su večer izvedbom poznatih skladbi. Da bi njihova izvedba bila uistinu maestralna pobrinuli su se i Jozo Krstanović (gitara) te Franjo Krstanović (tehnička potpora).👍👍

”Profesor” Jozo potom je, i to u stilu velikog Arsena Dedića, govorio i nekoliko vlastitih pjesama. Sudeći po dojmu koji je ostavio na prisutne, najmanje što očekujemo u dogledno vrijeme jest zbirka poezije.😉

Nije nedostajalo ni smijeha, a smijeh je, kao što znamo, lijek! A do suza su nas nasmijali Kristijan Tupić (Ivan Zrinušić), Novak (Kristijan Čuić), Jerolim Bukvić (Ivan Jurič), Glupić (Ante Jurič), Smilja Metlić (Marija Baković), Melita Bubatorić (Marija Radoš) te ravnatelj (Ante Beljan) i profesor (Ivan Baković).😂 Riječ je o već kultnoj predstavi naše škole koju je napisao Josip Đikić kao maturant 1997. godine. No svaka izvedba ove predstave je drukčija, svaka generacija izvornom tekstu doda i nešto svoje.

Izložba likovnih radova vjerojatno je mnogima bila i najveće iznenađenje. Naši učenici Marija Magdalena Vukadin, Bože Marković, Mara Pranjić, Gabrijela Vukadin, Petra Šteko i Ana Krajina pokazali su iznimnu darovitost. Ako nas je sada njihov likovni talent fascinirao, pitamo se kakve li nas tek izložbe očekuju u budućnosti… 🤔Budući da neki od njih planiraju upisati i likovnu akademiju, galerijski prostori mogli bi uskoro živnuti.

Sve pohvale također idu Petru Bakoviću, Ivanu Staniću i Petru Zrinušiću koji su donijeli dašak Zagreba u naše Duvno. Iako neće biti umjetnici, bar im za sada to nije u planu, njihov ”Matoš na klupi” bio je nezaobilazan za fotografiranje, baš kao i onaj zagrebački.😀

Ovdje smo izdvojili samo imena onih učenika koji su te večeri bili u prvom planu, ali moramo pohvaliti i sve ostale koji su pomogli da ova večer prođe u ugodnom ozračju.

Dragi naši maturanti, ponosni smo na vas i nadamo se da tijekom idućeg mjeseca, koji je ujedno i posljednji mjesec vašega srednjoškolskog obrazovanja, nećete uprskati dojam koji ste ostavili u petak. Vi ste izvrsnom priredbom zahvalili svojim profesorima, ali da nije bilo vašeg entuzijazma, darovitosti i mašte, ništa od ovoga ne bi bilo moguće. Zato i mi zahvaljujemo vama.😀❤️

GALERIJA